Prečo drevené okná

Rozhodujete sa, či si pri výmene pokien vybrať drevené okné alebo plastové okná? V nasledujúcej časti nájdete najdôležitejšie výhody, prečo si zvoliť práve drevené okná (po modernizácii označované ako eurookná).

 

Prírodný a ekologický materiál

Prednosťou drevených eurookien je  využitie 100% prírodného materiálu. Drevo je charakteristické vynikajúcimi fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami. Drevo je ľahko spracovateľné a dokáže dať príjemnú atmosféru každému prostrediu (domácnosť, pracovné prostredie, vonkajšie priestory).

Drevený povrch pôsobí v miestnosti zdravo a je to ekologický materiál, ktorý na rozdiel od materiálov umelých nenarušuje životné prostredie a nepôsobí negatívne na ľudské zdravie. Drevo je prírodné obnoviteľné a pri jeho spracovaní sa spotrebuje až 6krát menej energie ako u materiálov z plastu.

 

Životnosť drevených okien

Drevené eurookná sú charakteristické s omnoho vyššou životnosťou ako plastové okná. Vyššia životnosť drevených eurookien oproti iným materiálom je daná vysokou pevnosťou dreva spolu so špeciálnymi zasklievacími systémami, tesnením, povrchovou úpravou a kovaním. Drevené eurookná sú naviac vyrábané pomocou moderných technológií, ktoré zabraňujú ich nevhodnému skrúcaniu.

 

Renovácia drevených eurookien

Výhodou drevených eurookien je taktiež možnosť opravy menšieho poškodeného okna, čo by napr. v prípade plastových okien znamenalo kompletnú výmenu celého okna. Drevo je všeobecne ľahko opraviteľné a jeho správna údržba zaisťuje neustále pekný vzhľad. Na rozdiel od plastových okien je totiž možné u drevených okien realizovať po čase renováciu náterom.

 

Izolačné vlastnosti

Drevené eurookna majú vynikajúce tepelne izolačné  vlastnosti. Eurookna vytvárajú takzvaný chladiaci most a zamedzujú vyžarovaniu chladu okenného rámu ( a tým aj možnosť jeho rosenia). Kvalitne spracované drevené eurookná zabraňujú stratám tepla pri vykurovaní. Z pohľadu zvukovo izolačných vlastností sú drevené eurookná zaradené do jednej z najvyšších tried.

 

Vysoká požiarna odolnosť

Drevené eurookná sa v porovnaní s inými materiálmi vyznačujú vysokou protipožiarnou bezpečnosťou. Dôvodom je nízky koeficient tepelnej vodivosti a izolačná vrstva, ktorá vzniká pri horení dreva  spomaľuje tak horenie do hĺbky. Drevené eurookná v spojení s protipožiarnym zasklením môžu tak odolávať ohňu až 90 minút. Pri požiari sa naviac z drevených okien na rozdiel od plastových neuvoľňujú žiadne toxické látky.

 

 

Stolárstvo

Peter Hodoň - HOLC PRODUKT

A. Hlinku 668/18, Teplička nad Váhom 013 01

 

Okná, vchodové dvere, interiérové dvere, kuchyne, stoly, komody, vstavané skrine

 

 

Kontakty

mobil : 0903 531 036

tel/fax:  041 59 82 106

 

E - mail

napíšte nám

Formulár sa odosiela...

Vyskytla sa chyba servera.

Formulár bol prijatý.

© 2016 Stolástvo Hodoň. All Rights Reserved. Created by MIVIO Motion Marketing

X